FAQ

Pred procedúrou sa najedzte a poriadne sa napite. Pozitívne tým ovplyvníte prirodzenú hydratáciu pokožky. Pleť majte nenalíčenú, bez make-upu, pudru či krému. Vhodné je nepiť aspoň deň predtým alkoholické nápoje a aspoň pár hodín pred procedúrou nefajčite. Takisto sa vyhnite opaľovaniu.

Čas trvania závisí od konkrétnej procedúry. Všeobecne môžeme povedať, že permanentný make-up očných liniek, pier a aj obočia trvá približne 1 až 2 hodiny.

Začíname konzultáciou, vďaka ktorej vám pomôžeme pochopiť samotný proces a jeho riziká. Okrem vám podľa typu tváre navrhneme vhodný odtieň. Pri PMU obočia vám podľa tvaru tváre navrhneme tvar obočia a pri perách posúdime, či treba vykonať celoplošné tieňovanie.

Robí sa aj test citlivosti, aby sme zistili, či nevznikne alergická reakcia. Ak je test negatívny, budeme pokračovať. Akonáhle súhlasíte s našim návrhom, aplikujeme vám lokálne anestetikum a počkáme niekoľko minút, kým zaberie.

Pri samotnom zákroku vás budeme informovať o každom kroku a po ukončení procedúry vás oboznámime s následnou starostlivosťou. Tým to pre nás ale nekončí. Je vhodné, aby ste si rovno dohodli ďalšie stretnutie, na ktorom zistíme, ako ste s výsledkom spokojný a urobili prípadne ďalšie korekcie.

Po dobu prvého týždňa je vhodné vyhýbať sa kontaktu s vodou a nenosiť make-up. Na rýchlejšie a lepšie hojenie odporúčame raz alebo dvakrát za deň potrieť tetovanú časť vazelínou, bepanthenom alebo podobným krémom, ale iba jemnou vrstvičkou.

Ak sa vám objavia chrastičky, neodlupujte si ich. Mali by opadnúť samé. Predídete tak vypadnutiu pigmentov z pokožky a farba sa lepšie zapracuje. Po pár dňoch budete vidieť prvé zmeny vo farbe, pretože sa bude postupne vyvíjať.

PMU procedúry nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 18 rokov, diabetikov, epileptikov, ľudí s kardiostimulátorom a takých, čo majú tendenciu ku zjazveniu.

Nepohodlie či bolesť je v každom prípade individuálne. Každý má totiž iný prah bolestivosti a iný stupeň citlivosti. Na očné viečka sa zvykne aplikovať lokálne anestetikum, aby počas procedúry boli znecitlivené.

V závislosti od človeka sa môžu vyskytnúť alergické reakcie, ale aby sme tomu predišli, robíme pred každým zákrokom test citlivosti. Na to, aby sme zabezpečili vašu bezpečnosť a pohodlie, používame sterilné jednorazové ihly, certifikované prístroje a profesionálne postupy. Len v ojedinelých prípadoch sa vyskytne alergia.

Ideálne je, ak sa opaľovať pôjdete najskôr po mesiaci od procedúry. To isté platí aj pri návšteve solária. Pri samotnom opaľovaní sa nezabúdajte na SPF faktor.

Ak potrebujete korekciu, vhodné je objednať sa v čase najskôr mesiac, mesiac a pol po prvom zákroku. Pokožka sa musí najskôr stihnúť zregenerovať.

U každého trvá proces hojenia iný čas. Závisí na tom, aký máte typ pokožky, imunitu a takisto od množstva ďalších faktorov. Väčšinou sa však pokožka dá do poriadku približne do týždňa.

Výdrž permanentného make-upu môže mať rôznu dĺžku. Ak napríklad chodíte do solária, často sa opaľujete alebo máte mastnejšiu pleť, vydrží vám kratšie, ako keď sa slniečku vyhýbate a máte skôr suchšiu pleť.

Všeobecne však permanentný make-up vydrží aj vyše dvoch rokov. Obočie sa zvykne obnovovať častejšie a naopak, pery a očné linky vám vydržia dlhšie.

Robiť opravy po druhých je vždy výzva, ale väčšinou sa s tým dá niečo robiť. Dohodnite si s nami termín a spoločne zistíme, ako by sme vám mohli pomôcť. 🙂

S výberom vhodnej metódy vám pomôžeme. Aj preto začíname konzultáciou, pri ktorej vám podľa typu tváre a ďalších faktorov poradíme, ktorá metóda je pre vás najvhodnejšia. Takisto vám odporučíme vhodný odtieň.

Mikropigmentácia je vstrekovanie farebného pigmentu, špeciálne vyvinutého na kozmetické účely, do dermálnej vrstvy kože. Vykonáva sa ručným strojom vybaveným mikro ihlou, ktorá funguje podobne ako tetovacia pištoľ.

Microblading slúži na vytváranie jednotlivých chĺpkov. Ide o špeciálne pero, ktoré je vybavené super jemnou čepeľou tvorenou 6 až 14 mikro ihlami. Táto technika implantuje pigment pod kožu, aj keď nie tak hlboko ako mikropigmentácia, a to pre prirodzene vyzerajúce výsledky, ktoré vydržia približne 1 až 3 roky.

Je normálne, že počiatočná intenzita farby je výrazne jasnejšia alebo tmavšia, ako ste očakávali. Toto nie je konečný výsledok. Samotný prechod do konečnej farby môže trvať niekoľko dní. Závisí, ako rýchlo sa vonkajšia vrstva pokožky odlupuje.